Komatsu potřebu bagr

ŘSD: Agra stáhla námitky proti povolení na D55, stavba může pokračovat

Olomouc (ČTK) - Společnost Agra z Velkého Týnce na Olomoucku stáhla všechny námitky proti stavebnímu povolení na dálnici D55 z Olomouce do Kokor na Přerovsku. Na twitteru to dnes uvedl šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Všechna stavební povolení tak podle něj nabyla právní moci a stavba může pokračovat podle harmonogramu.

Zemědělská firma podala odvolání proti stavebnímu povolení na dvě desítky objektů souvisejících s chystanou stavbou dálnice D55 z Olomouce do Kokor na Přerovsku. Zemědělská firma tvrdila, že kvůli této dopravní stavbě se zkomplikuje její přístup na okolní pole, která obhospodařuje. Požadovala proto zrušení stavebního povolení, aby projekt mohl znovu projednat stavební úřad.

Mátl uvedl, že ŘSD s firmou uzavřelo dohodu o narovnání, jejíž součástí byl mimo jiné závazek Agry stáhnout všechny námitky proti stavebním povolením. To se také podle Mátl v úterý 20. června stalo. "Všechna stavební povolení jsou tak v právní moci a stavba tak může pokračovat dle harmonogramu," dodal Mátl.

Dálnice D55 je přeložkou silnice první třídy, která Přerov s Olomoucí spojuje přes několik obcí. Hotová by mohla být v roce 2028. Vesnicemi denně projede až 20.000 automobilů a silnice je místem častých nehod. Stavba její první části byla zahájena na konci letošního dubna.