Komatsu potřebuju Bagr

Rožnov pod Radhoštěm chystá rekonstrukci polikliniky

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku chystá rekonstrukci polikliniky. Připravuje se rekonstrukce interiéru, vstupu do hlavní budovy a také parkovacího stání, sdělila dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

V poliklinice sídlí 35 subjektů, objekt spravuje městská společnost Komerční domy Rožnov. Počítá se s tím, že rekonstrukce bude v několika etapách, letos by měly začít práce na opravě hlavního a vedlejšího vchodu. Náklady na rekonstrukci se před několika lety odhadovaly na více než deset milionů korun.

Zástupci Komerčních domů a města jednali s lékaři, kteří v poliklinice ordinují. Šlo zejména o rekonstrukci interiéru, chodeb a vzduchotechniky s rekuperací, která by zajistila příjemnou teplotu i v letních měsících. Možné je také připojení ordinací na vzduchotechniku.

"Chceme lidem v Rožnově poskytovat kvalitní lékařskou péči a k tomu nezbytně patří i moderní prostředí polikliniky. Zároveň však víme, že pokud se pustíme do rekonstrukce prostor, musíme tyto kroky konzultovat s lidmi, kteří zde fungují a v tomto případě jsou to lékaři. Chceme postupovat v souladu s nimi, zajistit co nejmenší omezení jak pro lékaře, tak i pro pacienty. Máme za sebou první společné jednání a předpokládám, že před létem se potkáme znovu a začneme ladit detailní harmonogram rekonstrukce," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci). Projekt je podle něj náročný na koordinaci. "Od začátku k němu přistupujeme tak, abychom co nejméně omezili provozy ordinací," uvedl starosta.