Komatsu potřebuju bagr

Rožnov pod Radhoštěm chce od Synotu za 24,9 mil.Kč koupit Společenský dům

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 13. ledna (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku chce koupit tamní Společenský dům. Zastupitelé města o tom budou rozhodovat na únorovém jednání. Zástupci města předjednali na konci loňského roku odkup objektu za 24,9 milionu korun od společnosti Synot, sdělila dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

"Společenský dům, který má pro město vysokou historickou hodnotu, by dle prvních náčrtů sloužil především pro spolkovou činnost," uvedla mluvčí. Město v předchozích letech nabídky k odkupu budovy odmítlo. Jde o bývalý lázeňský dům s restaurací a společenským sálem.

O prodeji jednali zástupci města s majitelem, společností Synot, na konci loňského roku. "Spolák má patřit městu a koupit jej je správné rozhodnutí," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Také podle místostarostky Markéty Blinkové (ODS) Společenský dům k Rožnovu patří. "Věřím, že se nám brzy vrátí do majetku města. Bude sloužit převážně spolkům a na jejich aktivity přispěje společnost Synot nad rámec kupní ceny částkou tři miliony Kč. Určitě budeme žádat o dotace tak, abychom mohli budovu zateplit, snížit její energetickou náročnost a zároveň ji přiblížit potřebám dnešní doby," uvedla Blinková.

Koupí Společenského domu podle vedení města nekončí snaha dostavět Kulturní centrum. "Společenský dům nikdy nemůže pokrýt potřeby kulturní infrastruktury. Kulturní dům ve městě rozhodně potřebujeme a chceme. Kompletní vedení města aktivně pokračuje v plánech a přípravách na jeho vybudování," uvedl místostarosta Tomáš Gross (KDU-ČSL).

Rožnovští radní odmítli v roce 2019 koupi Společenského domu za navrhovanou částku 35 milionů korun od společnosti Synot Real Estate. Podle tehdejšího starosty a současného hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše (ANO) byla cena vyšší, než stanovil znalecký posudek, podle kterého byla cena v místě a čase obvyklá 18,5 milionu korun. Rožnov odmítl odkup Společenského domu již dříve, když nájem města v objektu skončil a na jeho prodloužení nebo odkupu objektu se radnice s majitelem nedohodla. V roce 2017 také radní nesouhlasili s tím, aby v něm Synot zřídil kasino.