Komatsu potřebuju Bagr

Rožnov p. Radhoštěm vyčlenil rezervu 14 mil.Kč na kulturní centrum a knihovnu

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 24. června (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku vyčlenil rezervu 14 milionů korun na dvě největší letošní investiční akce města, stavbu kulturního centra a přístavbu městské knihovny. Rozpočet města se letos nezvýší, čerpání rezervy se předpokládá až v roce 2023, sdělila ČTK mluvčí radnice Petra Graclíková.

Rekonstrukce a přístavba knihovny začala letos na jaře, stát by měla téměř 80 milionů korun. Stavba by měla být hotová v polovině příštího roku. Na jaře dalo město zbourat budovu kina a začala stavba víceúčelového kulturního centra, které by mělo stát 330 milionů korun. Stavební firma ale v polovině června přerušila práce, neshodla se s vedením města na změně subdodavatele. Ve čtvrtek město s firmou opět jednalo. "Bylo dohodnuto, že zhotovitel i přes trvající přerušení provede práce na základových konstrukcích tak, aby mohla pokračovat stavba inženýrských sítí a venkovních ploch. V mezidobí budou pokračovat jednání mezi jednotlivými stranami," uvedla dnes Graclíková.

Zastupitelé města schválili investiční rezervu deset milionů na kulturní centrum. Pokrýt by měla případné vícepráce, změny v projektové dokumentaci, připravované vyhlášení veřejné zakázky na vnitřní vybavení nebo změny související s růstem cen materiálů.

Čtyřmilionová rezerva se týká knihovny. Při odkrývání podlah ve druhém patře se přišlo na rozsáhlejší poškození dřevěných konstrukcí a poškození nosné konstrukce podlah a krovů. Nosné prvky proto nahradí ocelové nosníky a nová konstrukce podlahy. "Jedná se o vícepráce, jejichž rozsah se nedal dopředu odhadnout. Abychom stanovili celý rozsah, museli jsme odkrýt podlahy a stěny, což bylo nemyslitelné za běžného provozu městské knihovny. Nicméně vícepráce související se starou budovou knihovny budou uplatňovány v rámci žádosti o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu v letních měsících 2022. Od poskytovatele dotace máme pozitivní informace, finanční limit dotace se zvýšil a my budeme moci získat vyšší příspěvek na rekonstrukci i vnitřní vybavení," uvedla místostarostka Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov).