Komatsu potřebuju Bagr

Rozhodnutí o zakázce na přestavbu akvaparku v Příbrami by mohlo padnout v říjnu

Příbram (ČTK) - Rozhodnutí o zakázce na přestavbu akvaparku v Příbrami by mohlo padnout v polovině října. Město obdrželo dvě nabídky, které nyní komise vyhodnocuje, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO). Od projektu by rozhodně neustupoval, protože dosavadní akvapark má velkou spotřebu energie, a je přitom nekomfortní. Město má navíc velké množství volných prostředků, které požírá inflace, a je podle Konvalinky rozumné je investovat.

Příprava projektu se zkomplikovala, město již několikrát prodloužilo termín pro podání nabídek. Opozice postup radnice kritizuje, podle ní je příprava projektu pomalá. Vedení města se hájí tím, že muselo čelit řadě dotazů od potenciálních dodavatelů a situaci zkomplikoval i růst cen ve stavebnictví.

Hodnoticí komise má již podle starosty na stole dvě nabídky od stavebních firem, hodnocení je podle Konvalinky dvoukolové. Výsledek lze čekat až po komunálních volbách. "Předpokládám, že nějaké rozhodnutí rady v této věci by mohlo proběhnout v polovině října, možná ještě před ustavujícím zastupitelstvem. Dost možná v tomto smyslu bude už rozhodovat rada nová, která vzejde z ustavujícího zastupitelstva," uvedl Konvalinka.

Příbram akci chystá několik let, hovořit se o ní začalo v roce 2016. Cena by podle posledních informací neměla překročit 350 milionů korun bez DPH. Loni na podzim radnice uváděla, že chce na jaře vybrat zhotovitele a v létě stavět. To se ale nestihlo, termín pro podání nabídek byl naposledy stanoven na počátek září.

Opozice přípravu projektu kritizuje, podle opozičního zastupitele za TOP 09 Václava Švendy vedení nejdřív rok a půl tápalo a pak ztratilo odvahu. Nový akvapark měl být podle něj už dávno v provozu. Podle Konvalinky radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se snažila zakázku co nejlépe připravit.

Město v květnu 2020 zastavilo práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle Konvalinky příliš nabobtnal a cena by přesáhla půl miliardy korun. Proto zastupitelé rozhodli o snížení maximální ceny, kterou později kvůli vývoji cen ve stavebnictví znovu upravovali.