Mercedes

Rokycany začaly budovat multifunkční hřiště u zimního stadionu, bude v říjnu

Rokycany(ČTK) - Rokycany začaly dnes budovat multifunkční hřiště vedle zimního stadionu. Bude na místě původního házenkářského hřiště, kde je nevzhledná a nevyužitá betonová plocha. Akce téměř za pět milionů korun včetně DPH bude hotová za 100 dní v říjnu. Poté začnou hřiště využívat různé rokycanské kluby, řekl ČTK starosta Tomáš Rada (Rokycanští patrioti).

"Teď je na místě nevyhovující betonová plocha a náletová zeleň. Jde o území v blízkosti rokycanského zimního stadionu vedené jako plocha pro sport a rekreaci, kde původně stála nafukovací hala a poté házenkářské hřiště," uvedl. Podle místostarosty Jiřího Sýkory (ANO) bude sloužit hlavně házenkářům a florbalistům, jimž ve městě venkovní hřiště chybí. "Nové sportoviště, které se nachází za halou Házené Rokycany, bude mít rozměry 21krát 41 metrů a lajnování pro házenou a florbal," uvedl.

Podle stavbařů začnou dnes práce odvozem betonu z plochy 1150 m2, hned poté začne výstavba. "Povrch budou tvořit čtvercové dlaždice 30krát 30 centimetrů ze speciální směsi polypropylenů. Mají spojovací zámky zajišťující velmi jednoduchou a rychlou montáž i demontáž," řekla Šárka Kozlerová z odboru rozvoje města. Díky tomu půjde poškozené dlaždice vyměňovat. Budou modré a šedé pro lepší přehlednost hry, povrch bude matný, což zabrání nepříjemným odrazům světel a slunečních paprsků. Ochranné sítě budou na kratších stranách hřiště do výšky čtyř metrů, součástí budou mantinely pro florbal.

Rokycany letos vyčlenily na investice 40 procent všech výdajů, tedy 274 milionů korun, o 118 milionů víc, než bylo v rozpočtu loni. Hlavní akcí je už zahájená rozsáhlá oprava Jiráskovy ulice a přilehlých území za 92 milionů Kč. Město ji připravovalo s krajem přes deset let. Komunikaci opraví kraj, na město zbyde rekonstrukce inženýrských sítí, chodníků, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení, zeleně a také přilehlých prostranství u vlakového nádraží a ulice Svazu bojovníků za svobodu.

Velkou akcí bude zahájení prací na dlouho diskutované opravě sokolovny za 350 milionů Kč, na letošek je v rozpočtu na projekt a zahájení prací 57 milionů Kč. Dalších 35 milionů je v rozpočtu na projekt a zahájení rekonstrukce bývalého objektu Svazarmu na klubovny a volnočasové prostory, uvedl starosta. Dále to bude například obnova střech dvou základních škol za 28 milionů korun, první etapa revitalizace Husových sadů a Kalvárie, cyklostezka a chodník ve Šťáhlavské ulici, pumptracková dráha a protipovodňová opatření.