Cime 1 kvartál 2024

Řidičům se v pondělí otevře opravený úsek silnice I/27 za Plzní na Klatovy

Přeštice (Plzeňsko) 10. září (ČTK) - Řidičům se nejpozději v pondělí 13. září otevře opravený úsek silnice I/27 mezi Horní Lukavicí a Přešticemi, který byl tři měsíce uzavřený. Na jednom ze tří nejfrekventovanějších směrů z krajského města, na hlavním tahu do Klatov a Železné Rudy, projíždí přes 16.000 vozidel denně. Po dobu oprav byla uzavřena polovina silnice ve směru od Přeštic do Plzně, v protějším pruhu se jezdilo. Skončí tak objížďka přes Dolní Lukavici, která byla nařízená kvůli bezpečnosti provozu a pracovníků. Oprava přišla na téměř 21 milionů Kč, řekl dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Adam Koloušek.

Celková délka opravované trasy Horní Lukavice - Přeštice byla téměř 1,8 kilometru, od napojení budované přeložky Šlovice - Přeštice na silnici I/27 až po křižovatku s místními komunikacemi Průmyslová a Na Chmelnicích v Přešticích. "Bylo odfrézováno asfaltové souvrství a položena nová podkladní, ložná a obrusná vrstva vozovky," řekl mluvčí. Pracovníci provedli i lokální opravy, strhli krajnice, pročistili příkopy a opravili hospodářské sjezdy.

Na stejném tahu se pět dnů po startu dokončené stavby 7. června uzavřel most u obce Červené Poříčí na Klatovsku. Plzeňská ŘSD ho tehdy strhla a do 135 dnů postaví za 16 milionů korun širší most. Stavbaři pracují za úplné uzavírky a veškerá doprava je vedena po provizorní dvoupruhové komunikaci v bezprostřední blízkosti stavby. Most přes Lhovický potok byl v nevyhovujícím stavu. Vykazoval poškozenou izolaci a degradaci betonu. Nosnou konstrukci nového mostu bude tvořit monolitický dvoupolový železobetonový rám.