Cime 2 kvartál 2024

Řidičům se o víkendu otevře opravený tříkilometrový úsek D5 u Rokycan

Plzeň 10. listopadu (ČTK) - Řidičům se o víkendu otevře opravený tříkilometrový úsek dálnice D5 u Rokycan ve směru na Prahu. Po dvou měsících bude opět průjezdný bez omezení, v místě už by se neměly tvořit kolony. Motoristé už budou moci najíždět na dálnici na konci přivaděče od Plzně před Ejpovicemi. Na opravené části D5 odstranili stavbaři za 229 milionů korun s DPH podélné nerovnosti na povrchu vozovky. ČTK to dnes řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Adam Koloušek.

Jde o úsek mezi kilometry 67,33 až 64,35. "Kromě rekonstrukce povrchu vozovky a středního dělícího pásu se tam opravil most na trase, dešťová kanalizace, oplocení, prostupy k hláskám SOS a ochrany optických tras a kabelového vedení," řekl Koloušek.

Během opravy byl od 6. září uzavřen nájezd na dálnici D5 u Ejpovic (EXIT 67) ve směru na Prahu. Řidiči mířící do středních Čech nebo Prahy musí do víkendu najíždět na D5 buď v Černicích (EXIT 76), nebo v Rokycanech (EXIT 61).

Od minulého víkendu mohou motoristé, kteří přijíždějí od Prahy do Plzně po přivaděči z dálnice D5, opět využívat opravenou silnici od odbočky na Kyšice až k ústřednímu hřbitovu. ŘSD tam téměř čtyři měsíce opravovalo 3,2 kilometru vozovky za více než 44 milionů korun, řidiči tam mají opět k dispozici po dvou pruzích do Plzně i na Prahu.