Cime 3 kvartal 2024

Řidiči v Děčíně musí počítat s komplikacemi kvůli pracím na železničním mostě

Děčín 13. března (ČTK) - Řidiči ode dneška neprojedou po Labském nábřeží v Horním Žlebu v úseku u železničního mostu v Děčíně. Na místě autojeřáb rozebírá část konstrukce na železničním mostě do Prostředního Žlebu. Lidé mohou využít přívoz nebo vlak. V pondělí bude pro dopravu uzavřena také část Lužické ulice u nemocnice a až do června neprojedou motoristé po severní části Nového mostu.

Odklidit museli řidiči vozidla zaparkovaná na Labském nábřeží. Na místě na dopravní omezení upozorňují značky. "Pro řidiče, kteří míří do Prostředního či Dolního Žlebu (či opačným směrem do města) to znamená, že v neděli a pondělí v uvedeném čase od 06:00 do 18:00 tímto úsekem neprojedou. Využít mohou buď přívoz v Dolním Žlebu, případně vlakové spojení," řekl ČTK mluvčí města Luděk Stínil.

Rekonstrukci sto let starého mostu přes Labe provádí společnost STRABAG Rail, investorem je Správa železnic. Oprava zvýší bezpečnost trati. Vlaky mezitím jezdí po objízdné trase. Na trať mezi stanicemi Děčín východ a Děčín Prostřední Žleb se vrátí v listopadu. Náklady jsou 1,1 miliardy korun. Řadu prací bude nutné udělat z řečiště.

V pondělí bude pro dopravu zcela uzavřena část Lužické ulice. Uzavřen bude úsek kolem nemocnice. Auta musí řidiči přeparkovat z celé lokality od Kamenické ulice až po Purkyňovu. K zaparkování auta mohou lidé v této době využít zdarma horní parkoviště u nemocnice. "Lužickou ulici je nutné uzavřít kvůli přepravě a skládání vrtné soupravy. Ta je nezbytně nutná pro probíhající stavbu v areálu nemocnice, kde vzniká nový pavilon emergency. Právě Lužická ulice slouží k zásobování stavby," uvedl Stínil.

Motoristé v Děčíně kvůli pracím silničářů neprojedou po severní části Nového mostu. S objížďkou musejí počítat až do června. Most na silnici I/13 je důležitým dopravním koridorem, který spojuje města pod Krušnými horami s Libereckým krajem.