Komatsu potřebu bagr

Řidiče na D11 čekají v květnu další omezení

Praha 5. května (ČTK) - Stavbaři budou od neděle do úterý opravovat úsek D11 mezi 38. a 40. kilometrem ve směru na Hradec Králové. Práce provedou za provozu, řidiči budou jezdit jedním pruhem. Od 16. května se přesunou do směru na Prahu na úsek mezi 38. a 28. kilometr. Přesný průběh oprav ve směru na Prahu bude znám po rozhodnutí ministerstva dopravy, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Podle Bučka se plánované opravy týkají poškozených cementobetonových desek. Od 16. do 18. května začnou s opravou více než 100 cementobetonových desek mezi 38. a 28. kilometrem D11. "S ohledem na stav jednotlivých desek bude jejich oprava provedena formou výměny. Samotná oprava by měla probíhat od 18. do 28. května," doplnil Buček. Přesný režim omezení oznámí ŘSD zřejmě příští týden.

Od konce dubna stavbaři opravují úsek D11 mezi 44. a 52. kilometrem. Pracuje se v obou jízdních pásech za provozu, práce by měly trvat do konce května. Pro řidiče je nyní uzavřen opravovaný úsek na Hradec Králové, jezdí v opačném jízdním pásu ve směru na Prahu. Do směru na Prahu by se měli stavbaři přesunout v sobotu 14. května.