Komatsu potřebuju Bagr

Řidiče letos čekají omezení v Pisáreckých tunelech a v Bítešské ulici v Brně

Brno 11. března (ČTK) - Silničáři loni sice odložili velkou opravu Pisáreckých tunelů v Brně, přesto řidiče letos čekají různá omezení jak v tunelech, tak v Bítešské ulici, která spojuje tunely s dálnicí D1. Už nyní se opravuje veřejné osvětlení v Bítešské, kvůli čemuž je částečně omezený jeden jízdní pruh, řekla ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Tyto práce zajišťují Technické sítě Brno, ale další opravy už budou dělat právě silničáři.

Jisté je také datum pravidelného jarního čištění, které tunely zcela uzavře. "Letos budeme čistit od 18. do 24. dubna. Aby bylo omezení provozu co nejmenší, tunely se zavřou vždy v noci od 21:00 do 5:00, přes den se jimi bude jezdit," řekla Trubelíková.

Letos je také naplánovaná výměna dopravního značení a modernizace kamerového systému v tunelech. "Zatím jsme ve fázi přípravy, proto ještě nevíme, jak dlouho to bude trvat. Ale tyto práce by neměly nijak výrazně omezit provoz v tunelu a v jejich okolí," uvedla Trubelíková.

Pro opravu vozovky v Bítešské ulici nyní silničáři vybírají stavební firmu. Ta už bude mít dopad na provoz výraznější, ale přesnější podoby uzavírek a omezení budou známé až ve chvíli, kdy silničáři podepíšou smlouvu. Oprava je naplánovaná jen na letošek. Součástí je i oprava vozovky v tunelu ve směru od dálnice do města, doplnila Trubelíková.

Kompletní oprava tunelů, která se měla uskutečnit loni v létě, je nyní plánovaná na rok 2025. Silničáři chtěli tunely uzavřít loni na podzim, což však město nepovolilo s ohledem na souběh dalších dopravních staveb v okolí. Tunely by se tak uzavřely dřív jen v případě, že by se ocitly v havarijním stavu.