Komatsu potřebu bagr

Rezidence Nová tržnice ve Veselí nabídne šest zubních ordinací i služby

Veselí nad Moravou (Hodonínsk) 9. srpna (ČTK) - Šest nových zubních ordinací a služby jako kosmetika nebo zámečnictví nabídne vznikající rezidence Nové tržnice v centru Veselí nad Moravou na Hodonínsku. ČTK to řekl starosta Veselí Petr Kolář (TOP 09). Tři objekty rezidence, kdy každý stojí město desítky milionů, budou mít přes 40 bytů a 14 provozoven. Část bytů město prodalo veřejnou soutěží a část si podle starosty ponechá na nájemní bydlení.

Nyní je dokončená budova C s 18 byty a pěti nebytovými prostory. "Provozovny by se měly rozjet na přelomu srpna a září. Bude tam pekař, řezník, vinotéka, zdravotní pojišťovna a prodejna mobilních telefonů," uvedl Kolář.

Zbylé objekty B a A, které nabídnou 24 dalších bytů a devět provozoven, by měly být hotové do zimy 2023, respektive do jara 2024. "Na základě veřejné soutěže už jsou na všechny provozovny uzavřené smlouvy o budoucí kupní smluvě. Jedním z velkých přínosů bude, že v prostřední části bude zřízeno šest zubních ordinací. Zubařů je všude nedostatek," řekl Kolář. Část zubařů přejde z areálu polikliniky, část podle starosty zřídí ve městě novou praxi. Mezi další služby bude patřit květinářství, kosmetika a zámečnictví.

Ze 24 bytů budov A a B už je 13 prodaných. "Původně jsme chtěli všechny byty prodat, ale v tuto chvíli vidíme v České republice i v Evropě složitou ekonomickou situaci, nárůst cen stavebních materiálů, dražší hypotéky i vysokou inflaci, takže se snižuje poptávka po koupi nových bytů a zvyšuje se zájem o nájem. Proto rada města rozhodla, že neprodané byty nabídneme k pronájmu," řekl Kolář. Cenu nájmu zatím město neurčilo.