Komatsu potřebu bagr

RENAULT TRUCKS vyrábí A DISTRIBUUJE elektrická NÁKLADNÍ KOLA ve spolupráci SE SPOLEČNOSTÍ KLEUSTER

Značka Renault Trucks spojila své síly s výrobcem nákladních elektrokol Kleuster z Lyonu, aby urychlila výrobu a distribuci nákladních elektrokol Freegônes. Tato nákladní kola budou montována v rámci výrobního závodu Renault Trucks ve Vénissieux a jejich distribuce bude zajištěna prostřednictvím evropské sítě výrobce. Díky tomuto partnerství přidává Renault Trucks do své nabídky elektrických vozidel také řešení pro doručování na poslední metry.

Společně s rozšiřováním nízkoemisních zón (LEZ), rostoucí poptávkou po doručování na poslední kilometry a zvýšeným povědomím o životním prostředí, je tento způsob dekarbonizace dopravy jednoznačně budoucností v městském prostředí. Jako řešení této potřeby uvedla společnost Kleuster před 8 lety na trh elektrické nákladní kolo Freegônes.

Dekarbonizace dopravy je prioritou značky Renault Trucks. Výrobce postupně elektrifikuje své modelové řady, aby vyhověl potřebám zákazníků působících ve městech. V reakci na požadavky městské logistiky vstupuje Renault Trucks do oblasti cyklodopravy, kdy ve spolupráci se společností Kleuster vyrábí ve svém závodě ve Vénissieux nákladní kola Freegônes. Tato elektrokola se v současné době prodávají ve francouzské síti Renault Trucks a od roku 2023 budou v prodeji i v jeho evropské síti.

Silné partnerství

Spojením sil se společností Kleuster sdílí Renault Trucks své odborné znalosti, průmyslovou infrastrukturu a výrobní kapacitu. Montáž a logistika elektrokol Freegônes je umístěna do haly o rozloze 2 100 m2

v průmyslovém areálu značky Renault Trucks ve Vénissieux, což rovněž podpoří regionální ekonomiku.

Renault Trucks vyčlenil výrobní tým pro uspokojení rostoucí poptávky. V krátkém časovém horizontu se výrobní kapacita zvýší oproti roku 2022 pětinásobně. Toto partnerství odráží snahu Renault Trucks posílit svou pozici v oblasti městské logistiky a připravit své závody na nové budoucí aktivity.

Společnost Kleuster nabízí s modelem Freegônes vyzrálý produkt, který je výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje založeného na zpětné vazbě s aktivním portfoliem klíčových zákazníků působících především v oblasti doručování na poslední metry. K dnešnímu dni je ve Francii v provozu téměř 200 nákladních kol Freegônes, některé z nich již téměř 7 let, což svědčí o jejich spolehlivosti a dlouhé životnosti.

Integrací produktů společnosti Kleuster jako doplňku k řadě elektrických vozidel poskytuje Renault Trucks profesionálům efektivní a inovativní řešení pro doručování na poslední metry. Renault Trucks je nyní jediným evropským výrobcem s tak širokou nabídkou elektrických vozidel s celkovou hmotností od 650 kg do 44 t.

Partnerství ve službách městské mobility

Renault Trucks a Kleuster také vytvořili obchodní partnerství pro distribuci elektrokol v rámci sítě Renault Trucks. Distribuční síť výrobce nákladních vozidel v několika evropských zemích umožňuje společnosti Kleuster naplno využít hustou síť s velkým množství poboček pro zajištění špičkových prodejních a poprodejních služeb. Renault Trucks se naopak otevírá novým zákazníkům, kdy pokrývá celý logistický řetězec. Elektrická kola Freegônes přebírají štafetu tam, kam nákladní vozidla nemohou.

„Elektrokola mohou být skvělou volbou pro zákazníky v městském prostředí, kteří se potřebují dostat do zón s nulovými emisemi. Díky tomuto partnerství se Renault Trucks odlišuje a ujímá vedení v nabídce ještě komplexnějších řešení pro naše současné i budoucí klienty," říká Bruno Blin, prezident Renault Trucks.

Kleuster Freegônes: Spolehlivé, odolné, cenově výhodné

Elektrická kola Freegônes mají přístup nejen na cesty, cyklostezky, pěší zóny a LEZ, ale díky svým malým rozměrům a obratnosti se mohou dostat co nejblíže k místům dodání, a tedy i k zákazníkům. Se svým dojezdem 80 km může být toto elektrické nákladní kolo produktivnější než užitkové vozidlo a díky nízkým nákladům na přepravu i ekonomičtější.

Elektricé kolo Freegônes, postavené na jednom typu rámu, umožňuje instalaci až 5 různých modulů (převoz suchého či chlazeného zboží, potravin a nápojů, valník, svoz odpadu) a je určen pro široké spektrum použití. Zatímco modul pro převoz suchého zboží má bezkonkurenční nosnost (350 kg užitečného zatížení a 2 m3 užitného objemu), modul pro přepravu chalezného zboží nabízí regulaci teploty v rozmezí od -25 °C do +4 °C schválenou organizací ATP. Modul pro svoz odpadu se dokáže automaticky vyložit do sklápěcího vozidla nebo kontejneru za méně než 20 sekund.

Díky své modularitě je toto elektrické kolo ideální pro nejrůznější použití, od sběru nebo rozvozu balíků či potravin, kurýrní služby, řemeslníky, sběr odpadu, údržbu zeleně až po potravinářský sektor.

„Renault Trucks je ideálním partnerem pro podporu růstu společnosti Kleuster. Obě společnosti se zavázaly poskytovat nejlepší možná řešení městské mobility ve velmi hustě osídleném prostředí. Spojení sil s Renault Trucks přispívá k dosažení cílů v oblasti životního prostředí a zároveň uspokojuje potřeby našich současných i potenciálních zákazníků," říká Gérard Têtu, zakladatel a generální ředitel společnosti Kleuster.

O společnosti Kleuster

Gérard Têtu založil v roce 2012 společnost Kleuster na výrobu elektrických nákladních kol Freegônes. Francouzská společnost sídlící v Lyonu má se svými zaměstnanci jasné ambice: nabízet profesionálům působících v hustě obydlených oblastech spolehlivý, udržitelný a ziskový pracovní nástroj. Elektricé kolo Freegônes, postavené na jednom typu rámu, umožňuje instalaci až 5 různých modulů (převoz suchého či chlazeného zboží, potravin a nápojů, valník, svoz odpadu) a je určen pro široké spektrum použití. Elektrokola společnosti Kleuster byla testováno stovkou profesionálů, například společnostmi Véolia, Intermarché, Leclerc Drive, Lime, Cityscoot, Métropole de Lyon, atd.