Komatsu potřebu bagr

Rekonstrukci haly Bios dokončí Kolín do začátku října, zahrne i výměnu podlahy

Kolín 15. srpna (ČTK) - Do začátku října v Kolíně dokončí rozsáhlou rekonstrukci sportovní haly Bios u základní školy Prokopa Velikého. V hale, která slouží dalším kolínským školám a sportovním klubům, pracují od jara. Úpravy si vyžádají téměř 18 milionů korun bez DPH. K plánovaným pracím radní v červenci odsouhlasili navíc také výměnu podlahy za více než 3,7 milionů korun, řekla ČTK mluvčí města Šárka Hrubá.

Ve zhruba 40 let staré budově nechává město vyměnit vzduchotechniku, okna, dveře a stěny, na začátku srpna dokončila stavební firma zateplení stropu haly a začala s montáží konstrukcí pro podstropní akustické panely. Práce zahrnují i rekonstrukci šaten a částečnou výměnu elektrorozvodů. Nad rámec projektu energetické optimalizace město schválilo i výměnu podlahu. „Rozhodli jsme se až poté, když jsme podlahu v průběhu rekonstrukce viděli,“ řekla místostarostka Iveta Mikšíková (Změna pro Kolín). Starou parketovou podlahu nahradí sportovní parketový povrch, práce zajistí společnost Man podlahy.

Na rekonstrukci získalo město zhruba pětimilionovou evropskou dotaci, nejvíce prací provádí stavební firma o prázdninách. Podle starosty Michaela Kašpara (Změna pro Kolín) jde zřejmě o největší letošní rekonstrukci ve školních budovách.