Komatsu potřebu bagr

Rekonstrukce vodovodního přivaděče zkomplikuje dopravu ve Zlíně-Malenovicích

Zlín 29. července (ČTK) - Uzavírka v centrální části Zlína-Malenovic kvůli rekonstrukci vodovodního přivaděče zkomplikuje dopravu. Jde o Jarolímkovo náměstí a nejbližší okolí. Uzavírka začala ve středu, trvat by měla do konce srpna, sdělil ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Původně se oprava měla dotknout také ulice Světlov, plány se však změnily kvůli Barum Czech Rally Zlín, která se pojede na konci srpna. "Jedna z rychlostních zkoušek se jede i v ulici Světlov. Raději jsme proto tuto etapu odložili až na září," uvedl Josef Fedor, který je odpovědný za stavbu.

Jako první bude kvůli rekonstrukci vodovodního přivaděče uzavřeno Jarolímkovo náměstí a spojnice mezi ulicí J. Staši a Jarolímkovým náměstím, a to pro auta i pro chodce. Nebudou moci využívat ani chodník vedoucí z Jarolímkova náměstí k pivovaru. "Pěším budou sloužit sousední chodníky, takže uzavírka se jich dotkne jen minimálně," uvedla Ivana Hurtová z městského odboru dopravy. Auta a autobusy budou muset využít objízdnou trasu, která povede po ulici J. Staši, Sokolovské, Bedřicha Smetany a Zabrání.

Rekonstrukce vodovodního přivaděče se bude dělat bezvýkopovou technologií, povrch bude narušen jen na několika místech. "V žádném případě nerozkopeme celou lokalitu," uvedl Fedor. Investorem stavby je společnost Vodovody a kanalizace Zlín.