husqvarna

Rekonstrukce silnice v Ratajích na Kroměřížsku si vyžádá její úplnou uzavírku

Rataje (Kroměřížsko) 25. července (ČTK) - Stavbaři začnou v srpnu rekonstruovat silnici třetí třídy v Ratajích na Kroměřížsku. Práce za 7,2 milionu korun včetně DPH si zhruba na tři měsíce vyžádají její úplnou uzavírku. Objízdná trasa povede přes Šelešovice, Zdounky a Nětčice. V tiskové zprávě to uvedli zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Plánovaná oprava se týká více než 200 metrů dlouhého úseku silnice III/43223 mezi okrajem obce ve směru od Šelešovic po křižovatku se silnicí III/43215, tedy odbočením na Nětčice. "Dojde zde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev včetně sanace podloží. Povrch vozovky bude asfaltový," uvedlo ŘSZK.

Šířku vozovky stavbaři sjednotí na šest metrů, na konci upravovaného úseku u opěrné zdi ji rozšíří na 6,5 metru. Odvodnění vozovky zajistí podélný a příčný spád, voda bude odtékat podél obrub do nových dešťových vpustí. Chystá se také obnova dopravního značení. "Stavba bude financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Obec poskytne příspěvek ve výši 40 procent," uvedli zástupci ŘSZK.

Uzavírka silnice začne zřejmě v pondělí 8. srpna. Práce by měly být hotové nejpozději na konci letošního října. Souběžně se stavbou ŘSZK zajistí obec úpravu obrub, sjezdů k nemovitostem a připojení místní komunikace.