Komatsu potřebu bagr

Rekonstrukce interny v Uherskohradišťské nemocnici bude stát přes 600 mil.Kč

Uherské Hradiště (ČTK) - Budovu interny v Uherskohradišťské nemocnici čeká rekonstrukce. Největší investiční záměr tohoto roku schválila Rada Zlínského kraje a z rozpočtu na něj vyčlenila 603 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí kraje Soňa Ličková. Kraj je zřizovatelem nemocnice. Práce začnou letos, hotovo by mělo být v polovině roku 2026.

"Jde o jednu z největších investic letošního roku. Budova je v provozu téměř čtyřicet let, kolaudována byla už v roce 1984 a od té doby neprošla žádnou zásadní opravou," uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

Počítá se s kompletní opravou. Na střeše budou fotovoltaické panely. "Rekonstrukce takzvané staré interny bude znamenat komfortnější podmínky pro pacienty a personál hned několika oddělení. Po kompletní rekonstrukci budovy zde budou spolu s oddělením následné péče umístěna oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny, zdravotně sociální středisko a také provozní zázemí, včetně archivu. Celkem zde bude provozováno 163 lůžek," uvedla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová (za ČSSD).

Rekonstrukce budovy staré interny má být poslední etapou postupné obnovy nemocnice. Loni na podzim nemocnice dokončila rekonstrukci pavilonu 14, v němž sídlí plicní nebo neurologické oddělení. Stavební práce trvaly dva roky, náklady byly 250 milionů korun, investorem byl kraj. Dříve vznikl pavilon interních oborů.