Komatsu potřebuju bagr

Rekonstrukce druhého Antonínského mostu v Sokolově vyjde na 25 mil. Kč

Sokolov 18. listopadu (ČTK) - Rekonstrukce druhého Antonínského mostu, který je důležitou spojnicí mezi Sokolovem a jezerem Medard, začne v příštím roce na jaře. První most přes silnici a železnici nechalo město za vlastní peníze opravit před několika lety, nyní čeká oprava i druhý Antonínský most most přes Ohři, který je v havarijním stavu. Práce vyjdou na 25 milionů korun a zaplatí je ministerstvo financí, řekl dnes novinářům sokolovský místostarosta Jan Picka (nez.).

S rekonstrukcí plánuje stavební firma začít v březnu. Most kompletně opraví, stavba bude mít zábradlí i asfaltový povrch. S dokončením se počítá téhož roku na podzim.

V průběhu prací, které potrvají přibližně šest měsíců, musí cyklisté, chodci i vodáci počítat s omezením. "Co se týče vodáků, tak o těch omezeních budeme ještě jednat s realizátorem akce, protože ty práce budou probíhat nad řekou. Jsme si vědomi, že řeka Ohře je velkou tepnou v letních měsících, jezdí tam desítky tisíc vodáků, ale je pravděpodobné, že tam k nějakému omezení dojde," řekl Picka.

Dotaci dostane město z takzvaných ekomiliard, které jsou určeny na zahlazení následků důlní těžby. V současnosti se z těchto peněz financuje také nedaleká Krejcarová lávka za 60 milionů korun, která propojí centrum Sokolova s odpočinkovým areálem Jižní lom. Dotace už v regionu přispěla například na úpravy lesoparku v Chodově zhruba za 30 milionů korun.

Sokolov s přibližně 23.000 obyvateli nechal opravit první Antonínský most v roce 2017. Se žádostí o opravu se tehdy na město obrátila Správa železnic (SŽ) kvůli tomu, že voda prosakující mosty způsobovala problémy na železnici. Správa kvůli tomu hrozila městu pokutou. Rekonstrukce vyšla město na více než deset milionů korun.