Rakovník zrušil tendr na projekt sportovní haly, cena by byla dvojnásobná

Rakovník 11. srpna (ČTK) - Rakovník zrušil tendr na projekt rozšíření sportovní haly, cena by byla dvojnásobná oproti předpokládané částce, která činila zhruba čtyři miliony korun bez DPH. V zadávacím řízení přišla jen jedna nabídka přesahující osm milionů korun bez DPH. Vypsání nového zadávacího řízení město zatím odkládá, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Město chce halu opravit a rozšířit, protože nemá dostatečné parametry pro některé soutěže. Už dříve nechalo připravit studii, kterou představilo veřejnosti. Tendr na projekt v předpokládané hodnotě 4,2 milionu korun bez DPH vypsala radnice v červnu. "Tuto částku jsme odhadli z poměru již vysoutěžených cen na projektovou dokumentaci bazénu a projektovou dokumentaci Tribuny na SK a částky z rozpočtu projektanta na realizaci těchto staveb," popsala mluvčí.

Kdy město vypíše nový tendr na projekt, bude záležet i na tom, zda bude úspěšná jeho žádost o dotaci na modernizaci fotbalového stadionu SK Rakovník. Jde o úpravy za přibližně 100 milionů korun. Podle výsledku žádosti o dotace se bude sestavovat rozpočet pro příští rok, ze kterého by se případně platily i náklady na projekt sportovní haly.

Rakovnická městská rada na konci minulého roku pověřila oddělení rozvoje města a investic přípravou podkladů pro rekonstrukci nynější sportovní haly a zároveň stavby nové haly na nábřeží Dr. Beneše. Odhadované náklady celé stavby jsou více než 200 milionů korun, město chce požádat o dotaci z Národní sportovní agentury.