husqvarna

Rakovník vypsal zakázku na vybavení kulturního centra, které nyní buduje

Rakovník 17. února (ČTK) - Rakovník vypsal zakázku na vybavení kulturního centra, které nyní buduje. Kompletní dokončení všech prací včetně interiérů očekává vedení města příští rok na jaře. V centru bude knihovna a prostory poslouží i pro pořádání různých společenských akcí. Dodávky vybavení, jehož cena bude kolem sedmi milionů korun bez DPH, mají začít letos v září, řekla na dnešní tiskové konferenci mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová. Celkem stavba centra vyjde na více než 100 milionů korun, jde o největší investici města za poslední roky.

"Stavba by měla být hotová bez vybavení ještě v letošním roce," uvedl místostarosta Rakovníka Jan Švácha (za Společně pro Rakovník). Součástí vybavení budou například regály pro knihovnu, nábytek, ozvučení, promítací technika a podobně.

Budování stavby, která vzniká ze tří původních domů na rohu Husova náměstí, začalo loni v lednu. Nyní už jsou dokončené všechny hrubé stavební práce i střechy, v interiérech pokračuje úprava omítek. Práce pokračují podle harmonogramu a zatím podle Hradilové nenastal neočekávaný růst nákladů například v důsledku zvýšení cen stavebních materiálů.

Město také nedávno vybralo firmu, která letos v létě upraví okolí centra. Úpravy za přibližně 13 milionů korun budou spočívat v položení nové dlažby, přibudou místa pro odpočinek i setkávání, která budou sloužit veřejnosti a především školákům, protože v nejbližším okolí jsou tři školy.