Komatsu potřebu bagr

Rakovník vypsal tendr na stavbu skateparku poblíž sokolovny

Rakovník 14. června (ČTK) - Rakovník vypsal tendr na stavbu skateparku poblíž sokolovny. Kvůli vytíženosti firem určil termín výstavby mezi letošním srpnem a polovinou prosince příštího roku. Podle projektu by vybudování skateparku mělo stát přibližně osm milionů korun. Plocha betonového areálu bude zabírat 800 čtverečních metrů, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Termín stavby areálu město stanovilo po konzultaci s projektantem a firmami, které se zaměřují na tento typ projektů. "V současné době probíhá v České republice řada staveb skateboardových hřišť a společnosti, které se touto problematikou zabývají, mají v současné době uzavřené zakázky i na příští rok," uvedla Hradilová.

Plánovaný skatepark budou tvořit různě veliké a tvarově členité plochy a zídky. Propojovat je budou schody a rampy. Vhodnou lokalitu město hledalo několik let. Na místě za sokolovnou už několik let mládež využívá U rampu. Proto je zde ověřeno, že případný hluk ze skateparku nebude okolí vadit.