Cime 2 kvartál 2024

Rakovník upraví parkovací plochy u čistírny odpadních vod, nejdřív opraví mosty

Rakovník (ČTK) - Rakovník upraví parkovací plochy u čistírny odpadních vod. Jelikož je přímo u cyklostezky, nechávají zde auta cyklisté, in-line bruslaři, ale i někteří návštěvníci koupaliště. Nejdřív vedení radnice opraví dva blízké mosty přes Rakovnický potok, aby stavební technika nepoškodila parkoviště. Oprava prvního z mostů už začala a měla by být hotová na konci srpna, oprava druhého by měla být hotová na podzim, řekl dnes ČTK starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

Opravu parkoviště navrhli přímo obyvatelé Rakovníka už dříve do projektů pro takzvaný participativní rozpočet. Jelikož ale návrh nebyl v souladu s platným územním plánem, musel být upraven. Město už poptalo zhotovitele. Plocha i silnice na místě potřebují obnovu i odvodnění, měly by tedy získat nový povrch. Zvažovalo se také několik typů povrchu, město nechá asi udělat takový, který bude nejpříjemnější pro cyklisty i kolečkové bruslaře. "Asi bude lepší jít cestou asfaltu," dodal Štíbr.

Rekonstruované mosty, označované jako pod Papírnou a u Hradcova mlýna, jsou ve špatném technickém stavu. Jejich oprava bude stát 17 milionů korun. Vede přes ně cesta k několika domům, nyní je vyčleněná objízdná trasa, avšak chodci a cyklisté se dostanou na druhou stranu potoka i kolem staveniště.