Komatsu potřebu bagr

Rakovník připravuje rozsáhlou obnovu Husova náměstí, chce využít dotace

Rakovník 28. dubna (ČTK) - Rakovník připravuje rozsáhlou obnovu Husova náměstí, chce využít dotace. Do konce dubna může veřejnost dávat připomínky ke zveřejněné studii. Vedení města poté bude rozhodovat, zda ještě letos začne zpracování projektové dokumentace, což vyjde přibližně na devět či deset milionů korun. ČTK to řekl starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

Zda bude ještě letos vypsán tendr na projekt, bude podle starosty záležet na finanční situaci města. Ovlivní ji mimo jiné to, zda se podaří zahájit některé jiné investice, už nyní je například jasné, že se tento rok neuskuteční oprava několika mostů kvůli nejistým cenám stavebních materiálů. "Je tady taková vize, že by se měly v příštích letech objevovat výzvy z evropských fondů na rekonstrukce center měst a obcí," uvedl Štíbr. Zároveň dodal, že je nyní těžké s tím počítat, protože situaci mohou ovlivnit i dopady války na Ukrajině. Avšak vedení radnice chce být pro případné dotace připraveno, protože podmínkou jejich přidělení bývá obvykle dokončená projektová dokumentace.

Husovo náměstí by mělo být po úpravách atraktivnější pro místní obyvatele i návštěvníky. Přibýt má například vodní prvek, bude také možné na náměstí projet Poštovní ulicí a před radnicí vznikne prostranství pro konání kulturních akcí.