Komatsu potřebu bagr

Rakovník pokračuje v přípravě přístavby sportovní haly, znovu vypíše tendr

Rakovník 12. ledna (ČTK) - Rakovník pokračuje v přípravě opravy a přístavby sportovní haly, znovu vypíše tendr na projekt, který dočasně odložilo kvůli příliš vysoké ceně. Naopak chystanou rekonstrukci zázemí a tribuny fotbalového stadionu SK letos město nezahájí, protože se mu nepodařilo získat dotaci od Národní sportovní agentury, sdělila na dotaz ČTK mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

"Vedení města již opravdu dalo pokyn k přípravám na vypsání tendru na sportovní halu tak, jak slíbilo," uvedla Hradilová. Loni vypsaný tendr na projekt rozšíření sportovní haly v srpnu Rakovník zrušil, cena by byla dvojnásobná oproti předpokládané částce, která činila zhruba čtyři miliony korun bez DPH. V zadávacím řízení přišla jen jedna nabídka přesahující osm milionů korun bez DPH.

Celkem by přístavba haly měla podle odhadů vyjít na více než 200 milionů korun, město chce i v tomto případě požádat o dotaci z Národní sportovní agentury. Nejdříve by stavba mohla začít zřejmě v příštím roce, bude ale záležet na dokončení dokumentace i na penězích. Přistavěná hala by měla mít větší hrací plochu a místo pro 300 diváků. Počítá se též s obnovou zázemí.