husqvarna

Rakovník opět vypíše tendr na projekt sportovní haly, loni ho odložil kvůli ceně

Rakovník 26. dubna (ČTK) - Rakovník v nejbližších týdnech znovu vypíše tendr na projekt přístavby sportovní haly, loni jej město odložilo loni kvůli příliš vysoké ceně. Důvodem je mimo jiné odložení opravy několika městských mostů, protože se o tuto zakázku nikdo nepřihlásil a město tak může peníze uvolnit na sportovní halu. Firmy se o rekonstrukci mostů neucházely především kvůli nejistým cenám ve stavebnictví, město proto počítá, že letos bude spíše připravovat projekty na investice, které začnou v příštích letech. ČTK to řekl starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

První tendr na opravu a přístavbu sportovní haly vedení města zrušilo minulý rok v srpnu, protože cena by byla dvojnásobná oproti předpokládané částce, která činila zhruba čtyři miliony korun bez DPH. O zakázku měla zájem pouze jedna firma, avšak za její zpracování chtěla přes osm milionů korun. "Začátkem května bude rada rozhodovat o tom, že znova vypíšeme výběrové řízení na zpracování projektu sportovní haly," uvedl starosta.

Rozšíření rakovnické sportovní haly by mělo vyjít podle dřívějších odhadů na na více než 200 milionů korun, až bude hotový projekt, může město požádat o dotaci od Národní sportovní agentury. Přistavěná hala by měla mít větší hrací plochu a místo pro 300 diváků. Počítá se také s obnovou zázemí. Termín zahájení stavby bude záležet na dokončení dokumentace i na případném přidělení dotace, nejdříve by to mohlo v ideálním případě být příští rok.