Mercedes

Rakovník dá zpracovat projekt na nové šatny pro pozemní hokejisty

Rakovník 30. června (ČTK) - Rakovník dá zpracovat projekt na nové šatny pro pozemní hokejisty. Nahradit mají současné, které jsou za hranicí životnosti. Bude je tvořit 32 buněk spojených v dvoupatrovou budovu. Aby splnily potřebné normy, budou zateplené a vybavené tepelným čerpadlem a protipožárními opatřeními. Vedení města očekává, že náklady dosáhnou kolem 25 milionů korun bez DPH, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

"Tato investice by se nejspíše stala ne provizorním, ale dlouhodobým řešením namísto připraveného projektu na modernizaci celého areálu," uvedla Hradilová. Město si už dříve nechalo udělat projekt na kompletní rekonstrukci a modernizaci areálu SK Rakovník, který pozemní hokejisté využívají. Podle odhadu z roku 2020 by úpravy vyšly zhruba na 140 milionů korun bez DPH. Město požádalo o dotaci Národní sportovní agenturu, avšak peníze se získat nepodařilo. Další dotační výzvy zatím nejsou a bez nich není možné podle vedení města obnovu v takovém rozsahu uskutečnit.

Původní projekt opravy stadionu, kde fotbalový klub SK Rakovník a pozemní hokejisté hrají ligové soutěže, zahrnoval i stavbu nové tribuny, zázemí, šaten, sociálního zařízení, skladových prostor, garáží a občerstvení.