Cime 3 kvartal 2024

Rakovnická nemocnice začala stavět nový hlavní vstup za deset milionů korun

Rakovník 30. července (ČTK) - Rakovnická nemocnice začala budovat nový hlavní vstup s recepcí. Měl by být hotový do konce roku. Vyjde na deset milionů korun. Investici ve výši 20 milionů si letos vyžádá také renovace dvou pater hlavní budovy, kde jsou operační sály a porodnice. ČTK o tom informoval mluvčí nemocnice Jan Ziegler.

Nemocnice dokončila rekonstrukci šestého patra hlavní budovy, ve kterém do budoucna počítá s operačním oddělením chirurgických oborů. Od pondělí v něm bude dočasně gynekologicko-porodnické oddělení, jehož prostory v sedmém patře začíná nemocnice renovovat. "Každý pokoj bude mít vlastní sociální zařízení," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička. Hotovo by podle něj mohlo být nejpozději na začátku příštího roku.

V areálu pokračují práce na nové fasádě hlavní budovy, součástí je rovněž výměna oken. Nemocnice vypsala soutěž na rekonstrukci operačních sálů a jednotky intenzivní péče.

Nemocnice má letos v plánu investice za více než 200 milionů korun, většinu by měly pokrýt evropské dotace. Zahrnou stavební úpravy, obměnu přístrojů i některých technologií.