Cime 2 kvartál 2024

Rakouská skupina Austrotherm koupila českého výrobce izolace DCD Ideal

Olomouc 4. listopadu (ČTK) - Rakouská skupina Austrotherm, která se ve střední a východní Evropě specializuje na tepelné izolace, koupila tuzemského výrobce izolačních materiálů z expandovaného polystyrenu DCD Ideal. Firma DCD Ideal má provozy v obci Dynín na Českobudějovicku a ve Slavětíně u Litovle na Olomoucku. Společnost Austrotherm získala v DCD Ideal stoprocentní podíl, hodnota transakce nebyla zveřejněna.

"Koupí DCD obsazujeme poslední dosud neobsazenou lokalitu na našich hlavních trzích střední a východní Evropy, čímž posilujeme pozici firmy Austrotherm na trhu. Jak DCD, tak Austrotherm jsou úspěšné rodinné firmy, které jsou velmi dobře kompatibilní, pokud jde o jejich firemní kulturu," komentoval akvizici jednatel firmy Austrotherm GmbH Klaus Haberfellner, podle kterého tak skupina pokračuje v investicích do klíčových produktů z expandovaného polystyrenu a extrudovaného polystyrenu.

Firma DCD Ideal je předním tuzemským výrobcem polystyrenových izolačních materiálů pro stavebnictví. Tržby DCD Ideal loni klesly o devět milionů korun na 445 milionů korun, společnost zaměstnávala 64 lidí. V roce 2013 firmu DCD Ideal odkoupili členové jejího managementu, který z pozice vlastníků v posledních letech investoval do automatizace a modernizace výroby.

Skupina Austrotherm vykázala ve finančním roce 2020 obrat 343 milionů eur a na konci loňského roku zaměstnávala celkem 1100 pracovníků. Skupina Austrotherm nyní disponuje 25 lokalitami pro výrobu izolačních materiálů ve 12 zemích. Společnost má ústředí ve Wopfingu a závody v Pinkafeldu a Purbachu. Její další podniky fungují v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Německu, Chorvatsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v Turecku. Austrotherm je součástí holdingu Schmid Industrieholding.