Cime 2 kvartál 2024

Rakouská s Immo koupila v ČR tři kancelářské budovy a hotel od Vítkovy CPIPG

Vídeň (ČTK) - Rakouská realitní společnost s Immo koupila v České republice tři kancelářské budovy a jeden hotel od realitní firmy CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka. Oznámila to dnes v tiskové zprávě společnost s Immo, ve které CPIPG vlastní většinový podíl. Dodala, že celková hodnota těchto nemovitostí je 167,7 milionu eur (zhruba čtyři miliardy Kč).

Transakce zahrnuje kancelářské budovy Mayhouse a Luxembourg Plaza v Praze a kancelářskou budovu ZET.office v Brně. Součástí transakce je rovněž pražský hotel Courtyard by Marriott Prague City. Roční příjmy plynoucí z těchto nemovitostí se pohybují v blízkosti 8,4 milionu eur, píše se v tiskové zprávě.

"Máme radost z dalšího rozšíření našeho portfolia kancelářských nemovitostí v České republice, které výrazně přispěje k našim budoucím příjmům z nájemného," uvedl člen představenstva společnosti s Immo Herwig Teufelsdorfer. "Náš hotelový segment se od pandemie vyvíjí příznivě a měl by mít i v letošním roce příznivý vliv na naše finanční výsledky," dodal.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii.

Podíl CPIPG v rakouské firmě s Immo přesahuje 88 procent. Vítek, který je podle časopisu Forbes jedním z osmi českých dolarových miliardářů, je většinovým vlastníkem CPIPG s podílem více než 87 procent.