Cime 2 kvartál 2024

Radnice v Litomyšli plánuje rozsáhlou obnovu sportovního areálu Černá hora

Litomyšl (Svitavsko) (ČTK) - Radnice v Litomyšli plánuje rozsáhlou obnovu tamního sportovního areálu Černá hora. Vedení města souhlasilo s vypsáním soutěže na jeho revitalizaci a doplnění, cena se odhaduje na 24 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Do oprav se chce město pustit jen tehdy, pokud získá příspěvek od státu, řekl dnes ČTK starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

"Zastupitelstvo bude schvalovat podání žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury, bez ní to nebudeme dělat. Chceme mít ale všechno připravené," řekl Brýdl.

Během prací by se měl obnovit povrch atletické dráhy, předtím bude nutné provést nové odvodnění fotbalového hřiště, kde již nefunguje drenážní systém. V plánu je také výstavba nového multifunkčního hřiště, oprava sociálního zázemí a šaten sportovní haly Jiskra a bezbariérové zpřístupnění prostor ve druhém nadzemním podlaží pro stolní tenis.

Obnova by v ideálním případě mohla začít příští rok na jaře. Podle Brýdla ale není jisté, jak dlouho bude vyřizování žádosti o dotaci trvat. Po dobu úprav budou fotbalisté a atleti muset trénovat a hrát jinde.

Letní stadion disponuje krytou tribunou pro 528 sedících a 104 stojících diváků. Vedle fotbalového hřiště nabízí podmínky pro atletické disciplíny, běžecké dráhy mají umělý povrch. Součástí areálu je také hřiště s umělou trávou o velikosti 92 krát 52 metrů, dětské hřiště a workoutové hřiště.