Komatsu potřebuju bagr

Radnice Prahy 7 zřídí fond spoluúčasti investorů na rozvoji území

Praha 1. března (ČTK) - Radnice Prahy 7 zřídí Fond spoluúčasti investorů na rozvoji území, do kterého budou developeři po dohodě s městem přispívat na rozvoj infrastruktury. Do fondu radnice vloží 28,68 milionu korun. Městská část se bude řídit pravidly jednání s developery, která vytvořil magistrát. Vyplývá to z dokumentu, který schválili zastupitelé městské části. Radnice s developery jedná o příspěvcích na rozvoj infrastruktury dlouhodobě.

Fond bude zřízen jako tzv. trvalý účelový fond, ve kterém budou shromažďovány peníze ze spoluúčasti investorů. "O využití prostředků fondu na konkrétní investiční akce městské části bude rozhodovat rada městské části," píše se v dokumentu.

Radnice do fondu převede peníze, které v minulosti ze spolupráce s developery získala. Podle dokumentu se úřad domluvil s jednou z bank na výhodnějším úročení na bankovním účtu fondu.

Zastupitelé rovněž schválili přijetí pravidel jednání s investory, podle nichž upraví ta svá. Developeři podle magistrátních pravidel zaplatí buď 700 Kč, nebo 2300 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Praha 7 zvýší také dolní limit záměru, na který se pravidla vztahují, a rozšířen výčet záměrů, na která se budou pravidla vztahovat, kdy to nově již nebude pouze na bydlení a administrativu.

Magistrát i městské části v minulosti s developery uzavíraly mimořádné smlouvy, ve kterých se developer zavázal splnit požadavky města nad rámec svých povinností. Stalo se tak například u projektu plánované výstavby Masaryk Centre u Masarykova nádraží, kterou podepsaly se společností Prague CBD ze skupiny Penta magistrát a Praha 1.