husqvarna

Radní vybrali projektanta nové lávky přes rušnou Jedovnickou ulici v Brně

Brno (ČTK) - Brněnští radní dnes vybrali zhotovitele projektové dokumentace nové lávky pro pěší a cyklisty, která povede přes frekventovanou Jedovnickou ulici. S nejvýhodnější nabídkovou cenou 870.500 korun bez daně uspěla společnost PRIS. Dokumentace by měla být k dispozici za půl roku, pokud nenastanou komplikace při schvalování, řekl ČTK vedoucí tiskového střediska Roman Burián.

Dokumentaci město následně využije pro společné povolení. O veřejnou zakázku se ucházelo sedm zájemců. "Jako cenově nejvýhodnější se ukázala nabídka projekční kanceláře PRIS," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Společnost přišla s nabídkovou cenou 870.500 korun bez DPH za projektovou dokumentaci a 750 korun bez DPH za hodinu výkonu autorského dozoru.

Nová lávka nahradí nynější přechod. Vznikne v místě kousek nad odbočkou z Jedovnické do ulice Pod Hády. Cílem je zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů, kteří musejí křížit čtyřproudovou silnici. Stavba by mohla začít na jaře 2026, ve schváleném investičním záměru se počítá s náklady necelých 30 milionů korun.