Radní schválili plán zahájení dopravních staveb za 3,7 mld. Kč

Praha 6. listopadu (ČTK) - Středočeští krajští radní dnes schválili plán zahájení dopravních staveb v hodnotě přes 3,7 miliardy korun pro léta 2019 a 2020. Jde o opravy 43 mostů a 318 úseků silnic druhé a třetí třídy, informovala ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

"Těchto 361 dopravních staveb je skutečně nutné spustit v co nejkratší době, tedy do dvou let, protože vycházejí ze zjištěného stavu těchto komunikací pomocí měření proměnných parametrů u silnic druhé třídy a z pravidelných prohlídek silnic třetí třídy. U mostních objektů je vycházeno ze stavebně technického stavu a pravidelných mostních prohlídek," uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Krajští radní proto uložili středočeské krajské správě a údržbě silnic, aby příprava oprav a dalších prací byla hotová tak, aby samotné práce mohly začít hned na počátku stavební sezony, tedy na začátku jara.

Podle krajského radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO) by měly být peníze čerpány z rozpočtu kraje a ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2019, bude-li kraji poskytnuta z tohoto národního fondu dotace.