Komatsu potřebu bagr

Rada Ústí nad Labem schválila vyhlášení zakázky na opravu silnice ve Výstupní

Ústí nad Labem (ČTK) - Rada města Ústí nad Labem schválila vyhlášení podlimitní veřejné zakázky na kompletní opravu dvoupruhové silnice s přídavným pruhem ve Výstupní ulici. Propojuje Severní Terasu s Neštěmicemi, konkrétně části Dobětice a Krásné Březno. Někteří obyvatelé přes ni jezdí také například tehdy, když mají cestu ve směru na Děčín. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 95 milionů korun bez daně. Novinářům to dnes řekl primátor města Petr Nedvědický (ANO).

Klikatá silnice je nyní ve špatném stavu, jsou na ní výmoly i vyjeté koleje od těžkých vozidel. Po komunikaci je veden i provoz městských autobusů.

Kromě generální opravy přibližně dvoukilometrového úseku město počítá i s úpravou chodníků, které jsou podél silnice. Chodník vedený vpravo by měl mít po opravě podobu dělené stezky pro pěší a cyklisty. Návrh počítá také s přechody pro chodce a místy pro přecházení. Oprava čeká i stanice městské veřejné dopravy. Zastávky Zoologická zahrada a Osaměla se posunou. Součástí rekonstrukce je i odvodnění, úprava veřejného osvětlení a vegetační úpravy. Stavbaři budou pracovat za plného provozu.

O opravě silnice se mluví už několik let. Podle Nedvědického trvalo získat stavební povolení. "Součástí toho bude v budoucnu vybudování trakčního vedení, aby bylo možné provozovat trolejbusy i na této komunikaci," uvedl primátor. Město chce opravu zahájit ještě letos, potrvá asi dva roky.

Přestože stavba bude za plného provozu, omezením se řidiči zřejmě nevyhnou. Vedoucí odboru dopravy na ústeckém magistrátu Dalibor Dařílek už dřív ČTK řekl, že omezení bude spočívat v zúžení jízdních pruhů. Vítězná firma bude úsek opravovat po polovinách.

V havarijním stavu je v Ústí nad Labem například i silnice v ulici Žukovova. O její opravu obyvatelé městského obvodu Střekov usilují už roky, vznikla kvůli tomu i petice. Město má její opravu v plánu rovněž několik let.