Komatsu potřebu bagr

Provoz na dálnici D46 u Prostějova na tři měsíce zkomplikuje oprava mostu

Prostějov 11. března (ČTK) - Provoz na dálnici D46 u Vranovic-Kelčic na Prostějovsku od úterý zkomplikuje plánovaná oprava mostních uzávěrů, které překrývají dilatační spáru a umožňují tak plynulý přejezd vozidel. Automobily tam budou do začátku června obousměrně jezdit pouze v jednom pruhu. "Předmětem zhruba tříměsíčních prací je odbourání stávajících závěrů, které nahradí nové kusy s plnohodnotnou životností na další desítky let," sdělil dnes ČTK Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

V pondělí a úterý budou na mostě u Vranovic-Kelčic demontována svodidla a místo bude opatřeno dopravním značením. Do 17. dubna pak budou dělníci opravovat levou část mostu. Uzavřen proto bude levý pás dálnice ve směru na Prahu, a to včetně nájezdové a výjezdové větve levého Exitu 16. Automobily budou jezdit v pravém pásu v obousměrném režimu. Uzavřené nájezdové a výjezdové větve nahradí objížďka po souběžné silnici III/0462.

V druhé etapě od 17. dubna do 1. června se stavbaři přesunou na pravou stranu dálničního mostu, kde bude uzavřen jízdní pás ve směru na Olomouc včetně exitu 16. Automobily budou jezdit v obou směrem levým pásem dálnice D46. Kvůli uzavření výjezdu z dálnice bude připravena objížďka po souběžné silnici III/0462. Provoz na dálnici v obou jízdních pruzích má být obnoven 2. června.