Komatsu potřebu bagr

Provoz na D48 u Bělotína zkomplikuje oprava levého jízdního pásu

Přerov 23. března (ČTK) - Provoz na dálnici D48 u Bělotína na Přerovsku zhruba na dva měsíce zkomplikuje oprava povrchu vozovky levého jízdního pásu. Zahájena bude ve čtvrtek a spolu s předchozí opravou pravého pásu přijde na bezmála 170 milionů korun. ČTK to řekl Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

"Loni na podzim dálnice D48 kolem Bělotína podstoupila opravu povrchu pravého pásu, letos ŘSD navazuje rekonstrukcí opačného směru," uvedl Mazal podle kterého je dvouměsíční rekonstrukce dálnice D48 mezi kilometry nula a tři směrem do Prahy rozdělena na čtyři etapy. Projekt počítá s uzavřením levého jízdního pásu, doprava bude svedena do pravého.

Harmonogram opravy levého pásu D48 u Bělotína počítá s odstraněním asfaltového krytu včetně horní podkladní vrstvy, aby mohl být položen nový asfalt. "V rámci plánovaného programu proběhne také výměna svodidel, oprava mostního příslušenství, vybudování nového přejezdu středního dělícího pásu a obnova či úprava vodorovného značení," podotkl Mazal.