Mercedes

Provoz na D10 omezí dva víkendy stavba nového mostu Škody Auto u Kosmonos

Mladá Boleslav 13. října (ČTK) - Provoz na dálnici D10 mezi Kosmonosy a Mladou Boleslaví omezí od pátku do neděle a další víkend od 21. do 23. října práce na stavbě mostu. Stavbaři budou na mostě, který staví Škoda Auto, montovat mostní nosníky. Kvůli bezpečnosti bude vždy na polovině dálnice v obou směrech provoz dočasně nebo úplně omezen, řekla ČTK mluvčí Škoda Auto Martina Špittová. Most propojí areál Škody Auto a průmyslovou zónu Plazy.

"V pátek od 20:00 budou probíhat přípravné práce, kdy bude provoz na polovině dálnice D10 sveden do jednoho jízdního pruhu," uvedla Špittová. Tento pátek se omezí směr na Prahu a další pátek 21. října ve směru na Liberec. Stavbaři nosník navážou a za úplné zhruba dvacetiminutové uzavírky poloviny dálnice ho umístí. První nosník by měl být podle mluvčí osazen mezi 22:00 a 23:00. "Následně bude provoz obnoven, dokud nebude připraven další nosník. Tato situace se bude během jedné noci opakovat pětkrát," doplnila.

Čtyřproudý most přes dálnici D10 mezi sjezdy číslo 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy má zjednodušit kamionům cestu do výrobního závodu a ulevit veřejné dopravě. Most nebudou moci využívat ani místní obyvatelé, ani zaměstnanci firmy, bude sloužit výhradně pro logistiku firmy. Kromě mostu vznikne nová brána do areálu závodu Škoda Auto a rovněž navazující komunikace třetí třídy. Budovaný příjezd k závodu také využije chystanou mimoúrovňovou křižovatku nad dálnicí D10 u sjezdu číslo 46 Kosmonosy. Škoda Auto začala se stavbou mostu loni v prosinci, dokončení je plánované na červen příštího roku, most by měl stát 650 milionů korun.