Cime 2 kvartál 2024

Projekt Vital Kamýk hlásí dokončení hrubé stavby tři měsíce před termínem

JRD Real Estate dokončila hrubou stavbu projektu Vital Kamýk. Díky příznivým klimatickým podmínkám a maximálnímu nasazení generálního dodavatele stavby, kterým je společnost Skanska, se to podařilo o tři měsíce dříve oproti původnímu plánu. Projekt o 97 bytech a 4 komercích se nachází v Praze 12 nedaleko přírodní památky Modřanská rokle. První obyvatele přivítá ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024.

Rezidenční projekt Vital Kamýk nabízí 97 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a také čtyři komerční prostory. Většinu z bytových jednotek doplňuje balkon nebo terasa s výhledem do zeleně. Celý areál bude navíc doplněn o řadu prvků pro aktivní život, jako jsou myčka a servisní stanice pro cyklisty nebo dětské hřiště s workoutovými prvky. „Volný čas bude možné trávit rovněž na střešní terase, příhodně pojmenované Harmonie. Ta je určená k relaxaci a setkávání například při sousedském grilování,“ přibližuje Petr Valeš, ředitel produktového managementu JRD Real Estate a dodává, že projekt byl navržen tak, aby podporoval zdravý a aktivní životní styl. Tomu nahrává i jeho lokalita – nedaleko se nachází les Kamýk či Modřanská rokle, které přímo vybízejí k procházkám, běhu nebo cyklistice.

Nespornou výhodou je i dopravní dostupnost. V letošním roce přibyly v docházkové vzdálenosti hned dvě nové zastávky tramvajové linky č. 17 a v budoucnu zde bude jezdit metro D. Rezidenti si tak mohou užívat klidného bydlení mimo ruch centra, do kterého však kdykoliv velmi rychle dojedou,“ vysvětluje Adam Mlýnek, vedoucí projektu z JRD Real Estate.

Jsme velmi hrdí, že se nám podařilo dostat se mezi generální dodavatele společnosti JRD, o to více, že tento investor je lídrem na trhu se zdravým bydlením. Zdravé a zelené bydlení je směr, kterým se i my ubíráme a vzájemné sdílení znalostí tomu rozhodně přispívá. Ze stavebního hlediska jsem rád, že i přes výzvy, které nám výstavba projektu přichystala na svém začátku, jsme ve spolupráci s investorem zvládli dobu realizace zkrátit o několik měsíců,“ říká Vladimír Bešta, obchodně výrobní ředitel Skanska.

Za architektonickým konceptem projektu Vital Kamýk stojí studio Podlipný Sladký architekti. To objekt citlivě začlenilo do původní zástavby. Nechybí zde zelená střecha s extenzivní zelení ani uliční parter doplněný stromy a okrasnými keři.