husqvarna

Projekt na přestavbu umělecké školy chce mít Ostrov hotový v příštím roce

Ostrov (Karlovarsko) 19. července (ČTK) - Ostrov na Karlovarsku vyhlásí výběrové řízení na projektanta, který v příštím roce navrhne jak přestavět základní uměleckou školu. Současné objekty umělecké školy v Masarykově ulici jsou nevyhovující, radnice je plánuje propojit a zvětšit. Stavební práce zhruba za 80 milionů korun by měly začít za dva roky, řekl dnes novinářům místostarosta Marek Poledníček (nez.).

Rozšíření kapacity umělecké školy připravuje vedení města již dva roky. V současnosti tvoří uměleckou školu dva oddělené objekty, kde se učí hudební a výtvarné předměty. Kvůli nedostatku prostoru je ale taneční a dramatický obor v detašovaném pracovišti. Přestavbou se sjednotí všechny umělecké obory do jednoho objektu.

Radnice už má na novou podobu školy hotovou studii, která počítá také s multifunkčním sálem. "Architekt, který dělal studii, přišel s nápadem, že z těch dvou budov udělá tvar L, a tím získá prostor pro další učebny. Mezi ně se vestaví samostatný objekt koncertního sálu. Tento prvek není nový v tomto prostoru, hned přes Masarykovu ulici takto podobně domy vypadají," uvedl místostarosta.

Projektanta chce město vybrat do podzimu. Na projekt si připravilo 2,2 milionů korun, hotový by měl v příštím roce. Náklady stavby se pohybují kolem 80 milionů korun, přesnou cenu ukáže až dokončený projekt. Město bude zároveň usilovat o získání dotace z ministerstva školství. Stavební práce by měly začít v roce 2024, s dokončením se počítá o rok později.

Umělecké obory v šestnáctitisícovém Ostrově navštěvuje přes 800 dětí.