Komatsu potřebu bagr

Příští rok by mělo ŘSD dokončit opravy průtahu Kolína,pak ho předá městu a kraji

Kolín 30. září (ČTK) - ŘSD by mělo příští rok v Kolíně dokončit opravy povrchu několika set metrů průtahu městem, část silnice pak předá městu, část Středočeskému kraji. Město má do budoucna v plánu další úpravy, čtyřproudá silnice v centru ztratila po otevření obchvatu města původní význam. Lhůtu pro podávání nabídek od firem má ŘSD do konce října, stavební práce by pak mohly začít na začátku stavební sezony v příštím roce, informoval ČTK Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

"Jde o několik stovek metrů silnice, podmínkou města a kraje pro převzetí je bezvadný stav," uvedl Buček. ŘSD již dříve opravilo všechny mosty průtahu. ŘSD a budoucí správci podepsali smlouvy o smlouvách budoucích, nájezd na obchvat zůstane majetkem ŘSD.

Před zprovozněním obchvatu Kolína do roku 2012 vedl přes kolínský průtah hlavní dopravní tah s množstvím nákladní dopravy. V jeho okolí je řada staveb, které pozbyly funkci, například benzinové stanice a automyčky, naopak chybí propojení ulic, parky, restaurace a školy. Město chce průtah a jeho okolí více přizpůsobit tomu, že prochází silně osídlenými částmi města. Inspirací mu budou například studentské návrhy na změny průtahu, které na jaře představili veřejnosti studenti architektury ČVUT.