husqvarna

Připravovaná oprava Bartošovy ulice v Napajedlech si vyžádá její uzavírku

Napajedla (Zlínsko) (ČTK) - Připravovaná oprava Bartošovy ulice v Napajedlech na Zlínsku, kterou prochází silnice třetí třídy, si od 19. června vyžádá její úplnou uzavírku. Objízdná trasa nejprve povede ulicemi Dr. Beneše a Zahradní, později po silnicích III/4974, I/55 a III/49724. Po rekonstrukci by měla být silnice opět průjezdná nejpozději 15. listopadu. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) proinvestuje v Bartošově ulici více než 15,4 milionu korun, uvedl v dnešní tiskové zprávě zástupce společnosti Vojtěch Cekota.

Stavbaři v ulici opraví více než 300 metrů silnice III/4973. Začátek úseku je před křižovatkou Zahradní a Husovy ulice, konec v křižovatce u benzinové stanice MOL. "Rekonstrukce bude spočívat ve výměně konstrukčních vrstev vozovky včetně sanace pláně. Povrch vozovky bude živičný, šířka vozovky bude sjednocena na šest metrů mezi obrubami včetně betonové přídlažby," uvedl Cekota. Odvodnění vozovky zajistí nové dešťové vpusti připojené na kanalizaci.

Souběžně se stavbou ŘSZK chystá město Napajedla stavební úpravu chodníků podél silnice, sjezdů k přilehlým nemovitostem, připojení místních komunikací, výstavbu nových chodníků, výstavbu pruhů pro podélné parkování a osazení veškerých obrub. Zajistí i úpravu veřejného osvětlení a terénní a sadové úpravy.

V Napajedlech, kde žije přes 7000 lidí, zrekonstruovalo ŘSZK v roce 2021 v délce více než půl kilometru ulici Dr. Beneše. Práce tehdy přišly na 18,6 milionu korun. V souvislosti s výstavbou nedaleké dálnice D55 opravilo i část silnice III/4973 mezi Napajedly a Kvítkovicemi. Dopravu v Napajedlech ovlivní též chystaná celková rekonstrukce mostu přes řeku Moravu na silnici III/49725. "Připravujeme ji na roky 2024 a 2025," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.