Cime 3 kvartal 2024

Přípravné práce před stavbou Palačovské spojky začnou tento týden

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 28. února (ČTK) – Přípravné práce před stavbou takzvané Palačovské spojky začnou tento týden. Objednatel, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), předal stavbu zhotoviteli. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště ŘSD. Zhruba pět kilometrů dlouhý úsek silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, namísto níž vzniká dálnice D48.

"V průběhu tohoto týdne začnou přípravné práce. Půjde o skrývku ornice, kácení dřevin a záchranný archeologický průzkum," uvedla Trubelíková. Cílem stavby je podle ŘSD převedení evropského silničního tahu, který je využíván zejména pro tranzitní dopravu, ze současné vytížené trasy silnice I/35 na kapacitní čtyřpru­hovou silnici I/35 v nové trase s napojením na dálnici D48 u Palačova.

Vybudování Palačovské spojky by mělo dopravně ulevit především městu Hranice na Přerovsku a také obcím, přes které vede silnice I/35. Jsou to Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Teplice nad Bečvou na Přerovsku.

"Aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele hlavních stavebních prací," uvedla Trubelíková. Počítá se s novostavbou silnice I/35 mezi Lešnou a Palačovem, rekonstrukcí dálnice D48 mezi Dubem, částí Starého Jičína na Novojičínsku a Palačovem a dále novou mimoúrovňovou křižovatkou silnic D48 a I/35 v Palačově. Předpokládaná cena stavby je 2,2 miliardy korun bez DPH.