Komatsu potřebuju Bagr

Přípravné práce před stavbou Palačovské spojky chce ŘSD zahájit ještě letos

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 13. října (ČTK) – Přípravné práce před stavbou takzvané Palačovské spojky chce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) zahájit ještě letos. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště ŘSD. Téměř pět kilometrů dlouhý úsek silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku by se podle ní měl začít stavět příští rok. Propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, namísto níž vzniká dálnice D48.

"Vypsali jsme výběrové řízení na přípravu území před stavbou silnice I/35 Lešná - Palačov. Přípravné práce, tj. skrývku ornice a kácení dřevin, zahájíme ještě letos. Následovat bude archeologický průzkum. V roce 2022 předpokládáme zahájení stavby," uvedla Trubelíková. Pravomocné změněné územní rozhodnutí má stavba od konce loňského roku, vydání stavebního povolení očekává ŘSD v příštím roce.

Předpokládané náklady na stavbu silnice se dvěma pruhy v každém směru přesahují 3,17 miliardy korun bez DPH. Pakliže se začne příští rok skutečně stavět, počítá ŘSD s otevřením silnice v roce 2025. Spojka by měla pomoci odklonit z nynější trasy silnice I/35 přes Hranice na Přerovsku a další města a obce tranzitní dopravu, u Palačova se v budoucnu napojí na chystaný úsek dálnice D48.