Komatsu potřebu bagr

Příprava rekonstrukce dvou mostů zkomplikuje už o víkendu průjezd Libercem

Liberec 11. března (ČTK) - Příprava rekonstrukce dvou mostů zkomplikuje o víkendu provoz na průtahu I/35 Libercem. Stavbaři tam musí instalovat dočasné dopravní značení, samotné práce začnou v pondělí. V prvním týdnu půjde o přípravné práce, je potřeba odpojit veřejné osvětlení, demontovat zádržný systém, připravit to pod mosty, teprve pak může začít demolice samotných mostů, řekl dnes ČTK ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Jan Wohlmuth.

Průtah Libercem je nejzatíženějším silničním úsekem v Libereckém kraji a denně po něm podle posledního sčítání projede více než 51.000 automobilů. Doprava bude od pondělí svedena na polovinu vozovky v režimu dva plus jeden, kdy dva pruhy budou ve směru na Turnov a jeden v opačném směru. Zejména v ranní a odpolední špičce, kdy tudy projíždějí stovky automobilů, lze čekat, že se budou v obou směrech tvořit dlouhé kolony.

Podle Wohlmutha jsou mosty postavené v 70. letech minulého století ve velmi špatném stavu a rekonstrukce už nesnesly odkladu. Uzavřená bude kvůli rekonstrukci mostů levá polovina silnice ve směru na Turnov zhruba na 1,5 kilometru dlouhém úseku. Nebude možné sjet z průtahu od Turnova na silnici I/14 na Jablonec nad Nisou ani najet od Jablonce na průtah směrem na Děčín, zavřené budou také ulice Doubská, Mostecká a Otavská pod mostem.

Obnovy se dočká dvanáctipólová mostní estakáda dlouhá téměř 240 metrů, která převádí I/35 přes místní komunikace a překonává železniční tratě, Slunný potok, areály soukromých firem a několik skládek. Rekonstrukce obou mostů má skončit do října příštího roku a přijde včetně DPH na 377 milionů korun. Po dokončení obou mostů má ŘSD v plánu dál ve směru na Děčín zrekonstruovat také most nad Košickou ulicí a připravuje obnovu tunelu.