husqvarna

Přibyslav chystá stavbu bytového domu, k výstavbě bytů se vrací po 20 letech

Přibyslav (Havlíčkobrodsko) 5. ledna (ČTK) - Přibyslav na Havlíčkobrodsku má letos v plánu začít stavět bytový dům, k bytové výstavbě se město chce vrátit po dvou desetiletích. Osm nových bytů by mělo sloužit pro lidi v nouzi a jako startovací bydlení pro rodiny. Kvůli záměru radnice připravuje demolici budovy, v níž je teď jeden nájemník a středisko volného času AZ Centrum. Centru město nabídlo možnost přemístění do základní školy. Novinářům to dnes řekl starosta Martin Kamarád (ODS).

V budově určené ke zbourání dostal nájemník výpověď. Dřív tam byla i hudební škola, která se už ale přestěhovala do areálu rekonstruované základní školy. Ve škole je podle starosty dost místa také pro činnost AZ Centra.

Jde o středisko volného času provozované AZ Centrem v Havlíčkově Brodě. Ředitel Martin Domkář ČTK řekl, že nabídku přibyslavské radnice dostal před Vánoci, teď ji zvažuje. Uvedl, že v Přibyslavi v této době s koronavirovou epidemií fungují dva zájmové kroužky.

Letitou budovu, která je za sokolovnou na okraji města, chtěla radnice původně rekonstruovat. Podle starosty se ale ukázalo, že by se tam musely snižovat stropy, problémy by byly s průchody i se schodištěm. "Po návrhu projektanta jsme dospěli k závěru, že bude lepší ten dům zbourat a postavit nový," řekl Kamarád. Náklady na stavbu vyplynou z projektové dokumentace, která se teď podle starosty dokončuje.

Bytovku s menšími byty by chtělo město postavit během dvou let. Na projekt chce požádat o dotaci, pokud ji dostane, budou podmínky pro nájemníky ovlivněné požadavky příslušného dotačního programu. "Naše představa je taková, že by tam bydlení mělo být nějakým způsobem časově omezeno," řekl Kamarád.

Čtyřtisícová Přibyslav vlastní kromě domu s pečovatelskou službou tři bytové domy v části Ronov nad Sázavou a další byty ve dvou domech na náměstí a v Tyršově ulici.