Cime 1 kvartál 2024

Příbram chce postavit atletický stadion, zatím na něj ale nemá peníze

Příbram 21. září (ČTK) - V Příbrami by měl do budoucna vzniknout atletický stadion. Město ho chce vybudovat u 7. základní školy, zatím na něj ale nemá peníze. Vyšel by na 190 milionů korun, což je podle vedení radnice za nynější situace příliš. Radní zatím zadali zpracování dokumentace pro územní řízení, aby bylo s touto stavbou do budoucna počítáno, řekla dnes novinářům místostarostka Zorka Brožíková (ANO).

Město má pro atletický ovál s tribunou, který v Příbrami dosud schází, vykoupené pozemky. Zároveň si nechalo zpracovat studii i odhad nákladů. Vynaložit 190 milionů korun si však nyní radnice podle jejích zástupců nemůže dovolit.

"Peníze jsou, ale jsou tady i jiné projekty, které mají vyšší míru důležitosti - akvapark, čistírna odpadních vod, dobudování domova seniorů," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Radní tak zatím pouze zadali zpracování studie pro územní řízení. Cílem je také zjistit, v jakém stavu jsou sítě na pozemku. Pokud město v dohledné době nebude mít potřebné peníze na výstavbu, mohl by se podle Brožíkové stadion stavět po etapách. Do budoucna by poblíž 7. základní školy mohla vzniknout například i multifunkční sportovní hala.

Atletické stadiony budují nebo rozšiřují i jiná středočeská města. V Benešově například vznikl běžecký tunel se zázemím u atletického stadionu v areálu Sladovka.