Mercedes

Příbram chce od kraje získat budovu bývalé druhé polikliniky

Příbram 19. února (ČTK) - Příbram chce od Středočeského kraje získat budovu bývalé druhé polikliniky. Nabízí mu za ni domeček u hornického muzea a doplacení zbylé hodnoty budovy. V objektu by mohly vzniknout nové ordinace praktických lékařů, uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO). Mluvčí hejtmanství David Šíma ČTK řekl, že kraj požaduje místo peněz dorovnání hodnoty například prostřednictvím odpovídající nemovitosti.

Budova druhé polikliniky patří kraji, v minulosti ale byla podle Konvalinky ve vlastnictví města, které by ji nyní rádo získalo zpět. "Chceme ji mít v majetku, abychom tam mohli ve spolupráci s praktickými lékaři zřídit ordinace a motivovat je, aby tu měli své praxe," uvedl Konvalinka. Lékaři by podle něj městu platili jen symbolické nájemné. Nyní sice v budově některé ordinace jsou, ale sídlí tam i jiné instituce.

Město za budovu nabízí hornický domeček, který by kraj mohl získat pro Hornické muzeum Příbram. Jak velkou částku k domečku by Příbram doplatila, není jasné, protože ještě nebyl vypracován znalecký posudek na polikliniku. Hodnota domečku byla loni podle posudku 730.000 korun, dnes by ale podle města byla vyšší.

Šíma ČTK potvrdil, že hejtmanství s vedením města jedná. "Středočeský kraj v této souvislosti požaduje místo finančních prostředků dorovnání hodnoty například prostřednictvím odpovídající nemovitosti, která je v majetku města a kterou kraj v současné době formou pronájmu využívá. Aktuálně tak probíhají další jednání," dodal.

Podle Konvalinky má kraj zájem o budovy škol, zejména o průmyslovou školu. Radnice však podle starosty nechce školní budovy směnit, protože jde o objekty spjaté s historií Příbrami a navíc do nich město investovalo dost peněz.