Cime 2 kvartál 2024

Při rekonstrukci železniční stanice ve Vsetíně vznikla hrubá stavba terminálu

Vsetín (ČTK) - Při rekonstrukci železniční stanice v centru Vsetína vznikla hrubá stavba dopravního terminálu pro železniční a autobusovou dopravu, který nahradí nádražní budovu. V areálu stanice stojí nový technologický objekt a betonují se základy vícepodlažního parkovacího domu. Zatímco loňský rok byl především ve znamení rekonstrukce kolejí směrem na Velké Karlovice, letos se zmodernizuje kolejiště, postaví se terminál a podchod přímo ve stanici, sdělil dnes ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Rekonstrukce za 3,376 miliardy korun začala na konci roku 2021.

Za dva měsíce vznikla v sousedství výpravní budovy hrubá stavba nového dopravního terminálu. Půjde o dvoupodlažní prosklenou stavbu. "Hotovo by mělo být do konce letošního roku, souběžně budeme stavět podchod z terminálu, který vyústí za kolejištěm v místní části Na Lapači. V srpnu zahájíme také odstranění stávající budovy nádraží, abychom do konce roku zvládli všechny nutné související stavební práce," uvedl za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák. Do konce roku budou na parkovišti u stávající výpravní budovy provizorní prostory se zázemím pro odbavení cestujících.

V polovině února se stavba posunula také do kolejiště stanice. "Dokončení kolejiště ladíme s dostavbou terminálu a nového podchodu. Po dobu rekonstrukce zajistíme cestujícím provizorní nástupiště a bezpečný přístup k nim. Předpokládáme, že od konce prosince budou moci nový terminál, podchod i všechna nová nástupiště začít využívat," uvedl Bocák. Rekonstrukce vlakovou dopravu významně neovlivní, bude snížený počet kolejí, ke kterým se budou přistavovat vlaky.

V lednu se také zrušil přejezd v ulici U Křivačkárny. V polovině března se tam začne pracovat na podchodu, který nahradí i přechod ve Štěpánské ulici. "Mezi těmito ulicemi se proto staví také nová silnice s mostem přes potok Rokytenku, která bude sloužit jak autům, tak chodcům. Kompletní dokončení se předpokládá v červnu příštího roku, kdy se následně zruší přechod ve Štěpánské ulici," uvedl mluvčí.