Komatsu potřebuju Bagr

Při obnově centra Kopřivnice radnice nepřevzala pro nedostatky část pěší zóny

Kopřivnice (Novojičínsko) (ČTK) - Obnova centra města Kopřivnice na Novojičínsku se protahuje. Radnice v pátek nepřevzala od zhotovitele hlavní část pěší zóny, protože nebyla řádně dokončena. Tento týden začnou jednání o dalším postupu a případném uplatnění sankcí. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Rozsáhlé úpravy kopřivnického centra začaly předloni na jaře. Celkem mají přijít na více než 120 milionů korun. Pracuje se na etapy, stavba má prostor proměnit v moderní a reprezentativní městské centrum, které nabídne lidem možnosti pro příjemné posezení a trávení volného času. Mluvčí uvedla, že v tuto chvíli už měla být otevřena většina pěší zóny, kromě okolí skleněného pavilonu a nového trávníku, který je teď intenzivně zavlažován, aby kořeny dobře prorostly do podloží.

"V pátek jsme byli společností Geosan vyzváni k převzetí první etapy, přičemž přebírka měla probíhat několik dní. Čekáme na podrobný harmonogram, ale již na první pohled je zřejmé, že dílo není dokončeno tak, jak by podle smlouvy mělo," uvedl kopřivnický starosta Adam Hanus (Krásná Kopřivnice).

Radnice podle něj poukázala na to, co vše je potřeba dodělat. "Nafotili jsme si aktuální stav a budeme s Geosanem jednat o dalším postupu. Zároveň začneme s právní službou řešit, zda a jak by město mělo uplatnit sankce," uvedl starosta.

Už se otevřela plocha u Tatrovanky a hotova jsou všechna dřevěná pódia. "Na některých místech však stále chybí dláždění a jiná místa se budou muset předělávat. Dokončena není ani plocha u hotelu Tatra, kde mají být rozmístěny velké květináče s jabloněmi," uvedla Macháčková.