husqvarna

Při jízdě po silnici I/50 přes Chřiby zbrzdí řidiče od pondělí semafory

Staré Hutě (Uherskohradišťsko) 20. července (ČTK) - Při jízdě po silnici I/50 přes Chřiby zbrzdí řidiče od pondělí 25. července semafory. Kvůli opravě povrchu vozovky zůstane u odbočky na Staré Hutě na Uherskohradišťsku průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Omezení potrvá zhruba 14 dní, sdělila dnes ČTK Lucie Trubelíková z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Práce na páteřní silnici, která propojuje Jihomoravský a Zlínský kraj se Slovenskem, začaly na jaře. Podle údajů uvedených na webových stránkách ŘSD si vyžádají náklady 10,4 milionu korun bez DPH. "V tomto úseku budujeme opěrnou zeď a tři propustky. Práce se podaří dokončit s předstihem, už v srpnu," uvedla Trubelíková.

Kyvadlově na semafory projíždějí řidiči od pondělí 18. července také po silnici I/57 v Bystřičce na Vsetínsku. Práce na výměně povrchu vozovky v kilometr dlouhém úseku by neměly trvat déle než dva měsíce. V dopravních špičkách se tam tvoří kolony.

V těchto dnech ŘSD dokončuje opravu povrchu silnice I/49 ve Zlíně-Prštném, kde se jezdí v jednom pruhu v každém směru. Dopravní omezení by mělo skončit v noci ze čtvrtka 21. na pátek 22. července.

Do podzimu potrvá oprava mostu přes potok Sovík na silnici I/35 v Dolní Bečvě na Vsetínsku. Stavbaři dále zajišťují na silnici I/57 u Lidečka na Vsetínsku svah proti sesuvu, práce by tam měly skončit v listopadu. Pokračují i v rekonstrukci silnice I/55 v Kunovicích na Uherskohradišťsku nebo stavbě napojení průmyslové zóny Zlín na silnici I/49. Všechna tato místa jsou s omezením průjezdná.